Besikeičiant mūsų aplinkai, keičiasi ir mūsų vandens kokybė. Vanduo nėra pastovus, jo savybes įtakoja įvairūs veiksniai. Lyjant lietui ar tirpstant sniegui, ar trumpiau iškrentant krituliams ant žemės paviršiaus, vanduo prasiskverbia per geležies turintį dirvožemį ir uolienas, taip geležis gali ištirpti vandenyje. Kai kuriais atvejais geležis taip pat gali atsirasti dėl geležies arba plieninių šulinių korpusų arba vandens vamzdžių korozijos. Nors Lietuvos vandens kokybė lyginant su kitomis Europos šalimis, ypač pietų, yra tikrai gera, tačiau vis dar daug vamzdynų mūsų šalyje yra seni nors ir stengiamasi juos keisti ar valyti.

Galite tik įsivaizduoti, kokiais vamzdynais iki jūsų vandens maišytuvo atkeliauja vanduo, kai vamzdžiai nėra tinkamai prižiūrimi ar jų gyvavimo laikas yra keliasdešimt metų. Keisti vamzdžius yra brangu ir laikui imlu, todėl dažniau imamasi tiesiog jų valymo. Tačiau tai tėra trumpalaikis sprendimas. O kaipgi užtikrinti, kad geležies kiekis vandenyje liktų stabilus ir nekeltų nemalonių patyrimų.

 

        Kaip atpažinti, kad jūsų vandenyje yra per didelis geležies kiekis?

 

Geležies perteklių turintį vandenį ganėtinai nesudėtinga atpažinti. Visų pirmą ir akivaizdžiausia – tai rudas ar raudonas vanduo. Toks vanduo ypač pastebimas po vamzdynų valymo darbų, kai sujudinamos senos nuosėdos ir kurį laiką gali iš vandens maišytuvo bėgti purvinas vanduo. Svarbu žinoti, kad tokį vandenį gerti, naudoti gaminti maistą, duoti jį gerti gyvūnams yra griežtai nerekomenduojama.

Toks purvinas vanduo ne tik negalimas gerti, bet ir gadina paviršius, juos tepa, o vėliau ir valyti tokius nešvarumus gan sudėtinga. Skalbiniai taip pat gadinami, o rūdis išplauti ir tekstilės yra beveik neįmanoma be specialių valymo priemonių.

 

          Nemalonus kvapas ir skonis vandenyje – antras signalas

 

Kitas rodiklis, kad verta sunerimti, jog jūsų vandenyje yra per daug geležies – tai aitrus, ypatingai nemalonus supuvusio kiaušinio ar sieros kvapas. Įsipilkite stiklinę vandens ir leiskite šiek tiek vandeniui nusistovėti keletą minučių, tuomet prieš gerdami pabandykite jį pauostyti. Tyras ir švarus vanduo yra bekvapis, taigi, jei visgi užuodėte keistus, pašalinius kvapus – pirmiausia kreipkitės į sertifikuotas vandens laboratorijas ir atlikite vandens tyrimą.

Skonis – taip pat svarbus indikatorius. Kaip ir vanduo neturi turėti kvapo, taip ir skonio tuo labiau. Jei jaučiate geležies skonį, kartumą ar kitas, švariam vandeniui nebūdingas savybes, neignoruokite to, o pagalbos kreipkitės į įmones, kurios diegia vandens nugeležinimo filtrus ir galės jums suteikti visą reikalingą pagalbą.

 

Vandens nugeležinimo filtrai yra skirti be cheminių medžiagų pašalinti iš vandens geležies perteklių, panaikinti nemalonius kvapus ir skonį, tiesiog paversti vandenį geriamu ir saugiu.

 

Autorius Redaktorius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *