Arbatų nauda jūsų sveikatai

Arbatų nauda jūsų sveikatai

Įvairios žolelių arbatos yra garbinamos medicinoje jau nuo seno, apie jų poveikį žinoma ilgai, tad nereikia pamiršti jų teikiamos naudos. Atvėsus orams vis sunkiau gerti vėsų vandenį, todėl vis rekomenduojame didinti išgeriamų arbatų kiekį ir ypač įvairių nesaldintų žalių, žolelių arbatų.

Pastarosios ne tik prisiskaičiuoja prie dienos rekomenduojamo skysčių kiekio, bet yra ir labai naudingos mūsų organizmui. Kuo? Papasakosime apie tai.

Žalioji arbata

Ši arbata yra visų arbatų karalienė ir toks titulas yra parinktas pelnytai. Kinijoje atliktų tyrimų duomenimis, žalioji arbata padeda kovoti su šių laikų viena baisiausia liga – vėžiu. Ši arbata yra kupina įvairių antioksidantų, kurie apsaugo DNR nuo neigiamų pakitimų, apsaugo visą organizmą ir ypač arterijas nuo neigiamo laisvųjų radikalų poveikio. Reguliariai geriant žaliąją arbatą galima sumažinti širdies ligų, insulto atsiradimo tikimybę, mažinti blogojo cholesterolio kiekį organizme bei stiprinti dantų būklę, dėl arbatos sudėtyje esančio fluorido. Be to, žalioji arbata turi puikų tonizuojantį poveikį, tad rytinį puodelį kavos galite drąsiai pakeisti šios žolelės arbata. Su vienu puodeliu žaliosios arbatos gaunama apie 35-45 mg kofeino, kai tuo tarpu su kavos puodeliu gauname apie 100-180 mg.

Ramunėlių arbata

Jau nuo seno ši vaistažolė yra naudojama siekiant pagerinti tiek fizinę, tiek emocinę savijautą. Šios žolelės pavadinimas nėra parinktas veltui, nes ramunėlės turi puikų raminamą, emocijas stabilizuojantį poveikį, tad ji labai pasitarnauja siekiant emocinės ramybės ir geresnio, efektyvesnio poilsio. Ramunėlės dėl savo raminančio poveikio taip pat padeda gerinti ir miego kokybę,  tad jei Jus kamuoja nemiga, ši žolelė tikrai gali pasitarnauti, kad saldžiai išmiegotumėte iki pat ryto. Ramunėlės ramina ne tik emocijas, bet ir visą kūną, jo raumenis, todėl puodelis tokios arbatos gali padėti sumažinti menstruacinius ir kitokius žarnyno negalavimų keliamus skausmus. Peršalote? Ramunėlės padeda palaikyti imuninę sistemą ir kovoti su liga, tad prastai jaučiantis nepamirškite išgerti papildomą puodelį šios švelnios, šildančios arbatos.

Čiobrelių arbata

Ši žolelė ne tik puikus prieskonis gardinant patiekalus, tačiau yra labai naudinga geriant iš jos ruoštą arbatą. Manoma, kad čiobrelis turi senėjimą stabdančių, gerųjų riebalų organizme reguliavimo medžiagų. Čiobrelyje gausu antioksidantų, tad jis puikiai padeda kovoti su peršalimo ligomis bei padeda palaikyti gerą organizmo savijautą. Ši žolelė taip pat turi ir antiseptinių medžiagų, tad jei Jus vargina bakteriniai žarnyno susirgimai, rekomenduojama išgerti šių žolelių arbatos.

Mėtos arbata

Jei Jūsų diena yra labai įtempta ir jaučiate nuolatinį stresą – mėtos arbatos puodelis Jums būtų pats tas. Ši žolelė turi raminantį, raumenis atpalaiduojantį poveikį. Rekomenduojama šios arbatos išgerti prieš miegą, ir tuomet puikus miegas iki pat ryto yra garantuotas. Mėta taip pat padeda esant peršalimams, tačiau labiau siejama su sloga. Jei ji Jus vargina, puodelis tokios arbatos padės išvalyti sinusus ir šiek tiek pagerinti kvėpavimą peršalimo metu.

Kitas duodamas puikus mėtos poveikis yra apetito stabilizavimas. Įtraukus į kasdienį racioną šios arbatos, bus lengviau kontroliuoti alkio pojūtį ir su juo einantį užkandžiavimą. Be to, mėtos turi medžiagų apykaitos greitinimo poveikį, tad siekiant tobulinti kūno linijas, nepamirškite šios puikios žolelės! Tiesa, mėta gali skatinti rėmens atsiradimą ir ji slopina stemplės apatinio rauko susitraukimą, tad esant šiems negalavimams, nerekomenduojama gerti mėtos arbatos.

Liepų žiedų arbata

Ši švelnaus skonio arbata turi stresą mažinantį bei organizmą raminantį poveikį. Arbata puikiai tinka siekiant raminančio poveikio, tačiau ji puikiai pasitarnauja ir sergant, kuomet yra pakilusi kūno temperatūra. Esant mažai pakitusiai temperatūrai, tikrai nebūtina iš kart griebti vaistų ir geriau rekomenduotumėm išgerti karštos liepų žiedų arbatos. Ši arbata greitina kraujo cirkuliaciją, praplečia kraujagysles ir skatina prakaitavimą. Dėl šio poveikio, organizmas palaipsniui vėsta ir mažėja pakilusi temperatūra, gerėja savijauta.

  • Liepos taip pat kupinos antioksidantų, tad ne tik, kad jos padeda mažinti pakilusią temperatūrą, bet ir padeda šalinti kūne susikaupusius toksinus.
  • Džiovintų liepžiedžių arbata taip pat nuo seno yra naudojama ir skrandžio skausmų mažinimui, tad jei jaučiate šį negalavimą, tikrai nesuklysite pasirinkdami šią arbatą.

Gerkite daug įvairių arbatų, šildykite jomis organizmą bei gerinkite savo savijautą. Įvairių žolelių yra tikrai didelė įvairovė su vis kitokia teikiama nauda, tad nebijokite jomis paįvairinti savo kasdienybę. Geriant nesaldintas žalias, žolelių arbatas aprūpinsite organizmą reikiamais skysčiais bei gal padėsite sau išvengti šiuo žvarbiu metu taip vis besivejančias ligas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

All Rights Reserved 2022.