Xanax yra populiarus dėl savo trumpalaikio poveikio ir sukuriamo euforijos jausmo. Deja, dauguma žmonių piktnaudžiauja Xanax, o tai baigiasi priklausomybe arba mirtimi. Tikėtina, kad dauguma jau yra girdėję apie Xanax raminamuosius vaistus ir susimąstė, kodėl jis yra toks populiarus?

Xanax yra galingas benzodiazepinas, kuris buvo pristatytas aštuntajame dešimtmetyje.

Kaip veikia Xanax?

Xanax sulėtina centrinę nervų sistemos veiklą ir sukuria slopinamąjį poveikį. Slopinantis poveikis veikia smegenų neuromediatorius. Dauguma priklausomybės specialistų mano, kad Xanax sukelia didelę priklausomybę. Kartu su raminamuoju poveikiu yra išskiriamas dopaminas ir taip yra paveikiamas smegenų malonumo ir atlygio centrai. Kuomet yra suaktyvėjęs smegenų malonumo centras, gali atsirasti priklausomybė. Smegenys ir toliau nori ieškoti medžiagų, kurios gali sukurti malonų poveikį.

Ką Xanax daro žmogaus organizmui?

Xanax vartojimas padidina GABA Poveikį. Gaba yra smegenų cheminė medžiaga, kuri sukelia atsipalaidavimo ir ramybės jausmus. Dėl šių priežasčių, vartojimo metu yra sumažinimas susijaudinimo lygis smegenyse ir padeda gydyti nerimo ir panikos sutrikimus. Poveikis gali apimti ir malonų atsipalaidavimą, o kai kuriems ir euforiją. Kai žmogus vartoja Xanax ar kitus panašius vaistus, jie sumažina nerimą, raumenų įtampą ir padeda nuo nemigos. Yra asmenų, kurie vartojimo metu praranda atmintį, patiria ryškius sapnus ir gali jausti dirglumą.

Xanax vartojimo privalumai ir trūkumai

Vienas iš pagrindinių aspektų norint suprasti, kodėl Xanax vartojimas yra toks populiarus, reikia suprasti privalumus. Tačiau reikia nepamiršti, kad gali atsirasti neigiamų šalutinių poveikių, o ypač ilgalaikio naudojimo metu, tačiau trumpo naudojimo metu, žmonės dažniausiai jaučia teigiamus jausmus.

Xanax vartojimo privalumai

Xanax skiriamas esant problemoms, kurios yra susijusios su psichikos sveikatos sutrikimais, nerimu. Jis gali būti naudojamas panikos, nerimo, socialinio nerimo sutrikimams ir fobijoms gydyti. Kartais Xanax yra vartojamas traukuliams gydyti. Žmonės kenčiantys nuo nerimo, depresijos, Xanax suteikia palengvėjimo jausmą, o tuomet žmonėms lengviau susikoncentruoti į savo gyvenimą. Vartojamas pagal nurodymus, jis gali nuraminti ir suteikti atsipalaidavimo jausmą.

Xanax vartojimo trūkumai

Euforija ir pakilimai gali sukelti piktnaudžiavimo riziką. Deja, bet Xanax vartojimas yra populiarus ir tarp tų asmenų, kuriems šie vaistai nėra teisėtai išrašyti ir vartoja didesnėmis dozėmis nei nurodyta.

Autorius Redaktorius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *